Sanırız bugün herkes tek bir konuyu konuşuyor : Coronavirüs (Covid-19)

 

Nasıl korunuruz? Ne zaman sokağa çıkış yasakları bitecek? Hayat ne zaman normale dönecek?

 

Aralık ayında Wuhan’da ortaya çıkan Coronavirüs, bugün 734 bin kişiden fazla insanı hasta etti. Dünya genelinde 35 bini aşkın insan hayatını kaybetti. Buradan ülkelerin durumlarını takip edebilirsiniz : https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

 

Okullar tatil edildi, uzaktan eğitim için çalışmalar başladı. Virüsün yayılmasını önlemek için uçuşlar durduruldu ve seyahat kısıtlaması getirildi. 3 milyar’dan fazla insan, evlerinde bu korkunç virüsün yayılmasının durmasını bekliyor. Umudumuz Mayıs ayına kadar virüse karşı aşının bulunması ve hayatımızın eski haline geri dönmesi.

 

Hızla yayılan virüs yüzünden ekonomi İtalya, Çin ve Ispanya gibi ülkelerde durma noktasına geldi. Milyarlarca insan ya evinden çalışıyor ya da evlerinde bu korkunç günlerin bitmesini bekliyor. İnsanlar sosyal hayatlarını özlüyorlar ve geri istiyorlar.

 

En turistik şehirler sanki terkedilmiş gibi. Paris, Amsterdam, Berlin, Newyork, Londra… bütün bu şehirler filmlerdeki gibi hayalet şehirlere döndü. Sizlerle aşağıda bir video paylaşacağız. Yürümekte dahi zorluk çektiğimiz bütün o turistik ünlü sokaklar bugün bomboş. Neyse ki bu epidemi sona erdiğinde yerlerinde olacaklar bizim ziyaretimizi bekleyecekler.

 


Kendinize çok dikkat edin. Temizliğinize önem verin ve sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirin. Sağlık görevlilerine ve çalışan kişilere kolaylıklar diliyoruz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir