Best Movies all the time

Sizce bir filmi harika yapan nedir? Bazı filmler, senaryonun bizde oluşturduğu güçlü duygular yüzünden bizi etkiler. Bazen bir oyuncunun performansı o kadar unutulmaz olur ki, oyuncular filmi olumsuz kılar. Bu makalede, her hafta, ekibimizin izlemeye değer gördüğü en iyi on filmi sizlerle paylaşacağız.

Elbette ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Kimimiz macera, kimimiz drama, kimimiz aksiyon, kimimiz ise komedi filmlerinden hoşlanır. O an ruh halimize göre izlemek istediğimiz film türü değişebilir. Paris Gezgini ekibi olarak, filmler ve televizyon dizileri konusunda tutkulu olduğumuz için her hafta gerçekten takdir ettiğimiz 10 filmi sizinle paylaşmak istiyoruz. Her hafta yeniden bu yazıya uğradığınızda on yeni film önerilerimizle karşınızda olacağız. Bu hafta sizin için seçtiğimiz filmlere gelin birlikte göz atalım:

Ailenizle birlikte izleyebileceğiniz film seçeneklerimiz

Oyuncak Hikayesi (Toy Story – 1995) (6+ yaş)

Toy Story

Toy Story, Pixar Animation Studios tarafından üretilen ve Walt Disney Pictüres tarafından yayınlanan animasyonlu bir aile komedi filmi. Filmde, Andy adında bir çocuğa ait oyuncakların maceralarına ortak oluyoruz. Bu film kuşkusuz içinizi ısıtarak ailenizle izleyebileceğiniz en iyi çocuk filmlerinden biridir. Eğer birinci filmi severseniz, filmin devam niteliğinde olan Toy Story 2-3-4 u de ailenizle birlikte izlemenizi öneririz. Bize göre hepsi birbirinden güzel!

 

Ratatouille (2007)

Bize göre Ratatouille bugüne kadar yapılmış en iyi animasyon filmlerinden biri. Ratatouille, aslında aşçı olmanın hayallerini kuran yetenekli bir fare! Hayal etmenin ve her engele rağmen hayallerinin peşinden gidilmesinin önemini anlatan eğlenceli bir aile filmi. Ratatouille eğitim, özlem, işbirliği, erdem ve başarı üzerine çok keyifli bir film. Bu filmi seveceğinize eminiz.

 

Forrest Gump (1994)

Yaşam ve anlamı hakkında bize çok şey öğreten bir “iyi hissetme filmi” dir. Masum bir insanın masumiyetiyle birçok hayati etkileyebileceğini gösteren bir hayatımıza nasıl güzel bir yön vereceğimizi gösteriyor. Herkesin hayata daha iyi bakması gerektiği üzerine müthiş bir film Forrest Gump. Film bize, sahip olduğumuz küçük şeylere şükretmemiz ve büyük arzuların bize engel olmasına izin vermememiz gerektiğini müthiş bir hikaye ile anlatıyor

Umuda sarıldığımız bu zorlu korona günlerinde bu filmi kesinlikle izlemelisiniz, çünkü şimdiye kadar yapılmış en güzel filmlerden birisi.

 

E.T., l’extra-terrestre (1982)

En iyi Steven Spielberg filmlerinden biri. Aile klasiklerinin klasiği: ‘E.T.’ Kaliforniya’da yaşayan genç bir çocuk olan Elliot ile uzay gemisinin kazara geride bıraktığı bir dünya dışı uzaylı arasındaki dostluğu araştıran harika ve içten bir çocukluk portresi. Bu film kalbinizi ısıtacak ve sizi çocukluğunuzda özel bir yolculuğa çıkaracak.

 

Oldies But Goldies

Bazıları Sıcak Sever (Some Like It Hot – 1959)

Some Like it Hot

Bizim için bu film sinema tarihinin En İyi Komedilerinden. Parası olmayan iki müzisyenin (Joe (Tony Curtis) ve Jerry (Jack Lemmon)) macera dolu güzel hikayesi. Saksafon ve bas gitaristi olarak için iş pozisyonu arayan iki arkadaşın başına komik ve tehlikeli şeyler geliyor. Filmde muhteşem şarkılar söyleyen Marilyn Monroe’da filme özel bir büyü katıyor. Bu filmi izlerken çok eğleneceksiniz, bunu garanti ediyoruz!

 

Yağmurda Şarkı Söylemek (Singin’ In The Rain – 1952)

Singing in the rain

Harika bir müzikal bir film olan Singin’ İn The Rain hakkında birçok iyi şey söylenebilir ve hepsi doğrudur. Bu şaşırtıcı derecede etkileyici filmi hala izlemediyseniz, Hollywood’un altın çağının en komik dans müzikalini şimdi görme zamanı.

Bir Guguk Yuvası Üzerinde Uçtu (One Flew Over the Cuckoo’s Nest – 1975)

One Flew Over The Cuckoo's Nests

One Flew Over the Cuckoo’s Nest bir başyapıt! Bu film 45 yasında olabilir, ancak konusuyla ve etkileyici oyunculuk performanslarıyla hala eskimedi. Bu filmdeki hemen hemen her şey mükemmelliğe yakın. Ve haklı olarak, en iyi beş Oscar’ı kazanan en iyi 2. film oldu – En İyi Film, Aktör (Jack Nicholson), Oyuncu (Louise Fletcher), Yönetmen (Forman) ve Senaryo (Bo Goldman). Film boyunca tüm eylemlerini doğaçlama yapmış Jack Nicholson’ın Oscar’a layık performansını görmek için mutlaka bu filmi izlemelisiniz.

12 Kızgın Adam (12 Angry Men – 1957)

12 Angry Men

12 Angry Men olağanüstü bir film. Film izleyiciyi en başından itibaren büyülüyor. On iki kızgın adam bir cinayet davasının ön iki jüri üyesidir. On sekiz yaşındaki bir çocuk, babasını bıçaklamakla suçlanıyor ve suçlu bulunursa elektrikli sandalyeye gideceğini görüyoruz. Adamların 11’i çocuğun suçlu olduğuna inanıyor; sadece bir tanesinde (Henry Fonda) şüpheler var. Bu adam diğerlerini ikna edebilecek mi? Karakterlerin her biri şahsına münasip ve özel kişiler. Bu filmi henüz izlemediyseniz, şimdi izlemenin tam zamanı.

Kesinlikle Görülmesi Gereken Filmler

Parazit (2019)

Parasite Movie (2019)

Parazit Bong Joon Ho tarafından yönetildi ve yazıldı ve Kim ailesinin hikayesini ve Park ailesiyle hayat değiştiren katılımlarını anlatıyor. Film, 2019’da Oscar’ın En İyi Uluslararası Uzun Metraj Filmi, En İyi Orijinal Senaryo, Yılın En İyi Sinema Filmi ödülünü kazandı.

Parazit gerçek bir sanat eseri ve hayatının bir noktasında, özellikle film severler tarafından herkes tarafından görülmesi gereken nadir ve olağanüstü bir şaheser!

Dolemite Benim Adım (Dolemite is My Name – 2019)

Dolemite is my name

Hayali olan herkese gerçekten olumlu bir mesaj veren komik, içten bir film. “Dolemite benim adım”, Joker ve Parazit ile birlikte yılın en sevdiğimiz filmlerinden biri. Rudy Ray Moore’u oynayan ve oyunculuğuyla bizleri büyüleyen Eddie Murphy‘nin bize göre en iyi kariyer performansı! Cazibesi ve mizahı ile birlikte bu role çok fazla enerji getiriyor. Bu filmi izlemek hem çok eğlenceli hem de ilham verici! İzlemenizi kesinlikle öneririz.

Bonus : Listen the song called Dolemite from the movie :

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir