“Bir dil bir insan, iki dil iki insan.”

Dünyaca bilinen bu güzel atasözümüz, yeni bir dil öğrendiğinizde, zihninizi büyüleyici bir şekilde açarak başka bir kültür ve yeni bakış açıları kazanıp zenginleştiğimizi anlatıyor. Yeni bir dil öğrenmek, size başka bir kültürün kapılarını açar ve değişik bir bakış açısı verir. Bugün evlerimizde geçen Corona günlerini avantaja çevirebiliriz. Uzun zamandır öğrenmek istediğiniz yeni bir dili bu süre zarfında online ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Coronavirüsü salgınından sonra hayatımız normale döndüğünde bir başka ülkeyi gezmeye gittiğinizde, seyahat ettiğiniz ülkenin yerel dilini öğrenmek hayatınızı kolaylaştıracaktır. Restoranlarda, mağazalarda ve otellerde bir şeyler almaya çalıştığınızda yerel insanlarla kolaylıkla iletişim kurabileceksiniz. Şunu sakin unutmayın, yeni bir dil öğrenmek, kültürü deneyimlemenin en iyi yoludur. Bir kültürü kitaplardan okuyabilir, internetten duyabilir ve onun üzerine düşünebilirsiniz; ancak bir kültürü derinlemesine deneyimlemenin en iyi yolu ana dilini konuşmaktır.

Bütün bunlarla birlikte iş arayan adayların arttığı bir Dünyada, yabancı bir dil konuşmak iş dünyasında da değerli bir niteliktir. Yabancı bir dile hakim olduğunuzda uluslararası şirketlerde veya yurtdışında birçok yabancı insanla çalışabilirsiniz. Bu kariyerinizi ilerletmek ve hayatınızı zenginleştirmek için iyi bir fırsattır. Bu yüzden zamanimizin bol olduğu bu dönemde internetten çevrimiçi olarak yabancı bir dil öğrenmeye başlamanızı öneriyoruz. Gelin birlikte yeni bir dil öğrenmek için size en uygun aracı bulalım.

Ücretsiz Dil Öğrenme Web Siteleri

Kolay bir şekilde yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız, Learn a Language çok iyi bir seçenektir. ABD Diller Enstitüsü tarafından insanların dil farklılıklarından kaynaklanan iletişim boşluklarını kapatmasına yardımcı olmak için oluşturulan bu uygulama ücretsizdir ve içerik açısından çok zengindir. Kesinlikle incelemenizi öneririz.

İş için yeni bir bölgeye seyahat ediyorsanız ve gitmeden önce bazı konuşma ipuçlarını almak istiyorsanız Surface Languages müthiş bir kaynak. Başka bir ülkede yaygın olarak karşılaşabileceğiniz kelimeleri ve kelime öbeklerini öğrenmek için ses, flashçards ve bazı dil öğrenme oyunları kullanır.

OpenCulture sitesi ise 48 dili öğrenmenize ücretsiz dil seansları sayesinde yardımcı olabilir. Farsça / Farsça, Estonca, İzlandaca, Galceye kadar diğer birçok dil burada mevcut olup isterseniz ücretsiz mp3 yüklemeleri olarak da daha sonra dinlemek için ses kayıtlarını indirebilirsiniz.

Belki en önce vermemiz gereken siteyi şimdi veriyoruz. Lingohut müthiş bir kaynak çünkü yaklaşık 100’den fazla dili bu site aracılığıyla ücretsiz öğrenebiliyorsunuz. Kesinlikle burada da çalışmanızı öneriyoruz.

 

Youtube’dan Online Fransızca Öğrenme

Zor dil yoktur; az çalışma vardır. Söylenenlerin aksine bize göre fransızca öğrenmek zor değildir. Romantik, kibar ve oldukça edebi bir dil olan fransızcayı bugün internet ve youtube aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Yazıldığı gibi okunmadığı için size önerimiz, bol bol dinleyerek ve video izleyerek çalışmanızdır.

Bu anlamda Youtube üzerindeki Dil Okulumuz kanalı ilgimizi çekti. Başlangıç seviyesinde olanlar için bu kanal çok iyi olacaktır.

Yine benzer bir Youtube kanalı önerimiz: Fransızca Dersler A1-A2. Bu kanal daha çok gramer konularını ele alıyor. Kanalda 40’tan fazla video yer alıyor.

Daha ileri gitmek isteyen ve canlı olarak fransızcasını yazışarak geliştirmek isteyen arkadaşlar buradan online olarak sohbet edebilirler : https://www.youtube.com/watch?v=eYFwFw94vh4

Bütün bunlarla birlikte fransızca ve ingilizce dillerine hakimseniz iki Youtube kanalı daha önerimiz var. İncelemekte yarar var.


Fransız Kültür Merkezi Online Kurslar

İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde Fransızca öğrenebilmeniz için Institut français online kurslar sunuyor. 5 – 8 öğrenciden oluşan mini gruplarla Institut français’nin uzman öğretmenleri Skype, Zoom gibi uygulamalarla online kurslar sunuyor. 30 saatlik kur ücreti 580 TL’den başlayan fiyatlarla…

Online grup derslerine katılmak ya da özel Fransızca dersi almak için aşağıdaki adreslere e-posta göndererek hemen kayıt olabilirsiniz!

Hemen e-posta gönderin:

ANKARA -> kurslar.ankara@ifturquie.org
ISTANBUL ->kurslar.taksim@ifturquie.org
IZMIR -> kurslar.izmir@ifturquie.org


Mobil Uygulamalar

Siz de biliyorsunuz ki yeni bir dil öğrenmek için birçok uygulama var. Ancak bunlar çoğunlukla ücretli hizmetlerdir. Kullandığımız bazı ücretli uygulamalara göz atmak isterseniz, bunlardan bazıları:
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir