Sevgili Paris Gezgini okurları, bu yazımızda sizlere Disneyland Hakkında Bilmedikleriniz ‘den bahsedeceğiz.

Fiyatlar, muhakkak yapılması gerekenler, konaklama, restoranlar… ve daha fazlasını aşağıda, yazının devamında bulacaksınız!

Disneyland Paris Bilet Fiyatları

Disneyland Paris Fransa sitesine girdiğimizde bilet fiyatlarına bakınca kafası karışmayan var mı?

Aslında Bilet fiyatları sabit değil, seçeceğiniz tarih aralığına göre değişkenlik gösteriyor ve dahası farklı bilet çeşitleri arasında hangisinin daha güzel olacağını tahmin etmek biraz zor.

Gelin bu bilet mevzusunu biraz aydınlatalım:

Bir günlük biletler:

1 Günlük Disneyland Gezisi için 3 adet bilet çeşidi bulacaksınız  : MINI, MAGIC, SUPER MAGIC.
Bu 3 biletin birbirinden farkı ne peki? Cevabı ise “Tarih aralıkları”.

–  MINI Biletler haftaiçi pazartesiden cumaya kadar geçerli olan biletlerdir. Haftasonları ve sömestr gibi eğitim yılı tatil dönemlerinde de kullanılamazlar.

– MAGIC Biletler, sömestr gibi eğitim yılı tatil dönemleri ve Noel hariç yılın her zamanı kullanılabilirler.

SUPER MAGIC Biletler ise; tarih aralığı gözetmeksizin yılın her günü geçerlidirler.

Tahmin edersiniz ki bilet fiyatları da değişkenlik gösteriyor. En ucuz bilet Mini olurken, en pahalısı da haliyle Super Magic Biletler.

Ayrıca her bilet çeşidi için 2 seçeneğiniz bulumakta: 1 Park ya da 2 park

Güncel fiyatları için en doğru araç Disneyland Paris’in web sitesini kontrol etmek olsa da, bugün itibariyle güncel fiyatlar şu şekildedir:

MINI: 49,00€ yetişkin , 42,00 € çocuk

MAGIC: 63,00 € yetişkin56,00 € çocuk

SUPER MAGIC: 73,00 € yetişkin66,00 € çocuk

Disneyland Otelleri

Disneyland Paris’te geçirdiğiniz bir günün sonunda, Disneyland’den hiç ayrılmadan otelinize geçip dinlenmek isterseniz, şu aşağıdaki otelleri inceleyebilirsiniz:
– Disneyland Hôtel
– Santa Fé
– Cheyenne
– Sequoia Lodge
– Newport Bay Club
– New York

Bunların dışında bir de Disney’s Davy Crockett Ranch da seçenek olarak aklınızda bulunabilir ama istisnai bir şekilde park otellerinin bir parçası da olsan buraya ulaşmak için araçla parkın dışına çıkmanız gerek.

Pek çok otel gibi fiyatları, tercih ettiğiniz sezona göre değişkenlik gösteren bu otellerin fiyatlarından değil de ne kadar ucuz veya pahalı olduklarından bahsedersek daha doğru olacaktır. Ucuzdan pahalıya sıralama genelde şu şekilde olmakta: Santa Fé – Cheyenne – Séquoia – Newport Bay Club – New York – Disneyland Hôtel

Disneyland Restoranları

Fiyat ve kaliteyi baz alarak 3 Restoran önerisinde bulunacağız şimdi de:

3 Numara: le Rainforest cafe

Fırtınalar ve Tropikal orman sesleri eşliğinde hoş bir tema eşliğinde yemek yiyebileceğiniz bu restoran, Disneyland’de bulabileceğimiz en güzel tematik restoranların başında gelmektedir. Menüler ise yaklaşık 20 € dan başlıyor.

Ayrıca menü almak istemezseniz bir tabak yemek veya bir salata alarak 17€ ödeyebilirsiniz. Tabaklarının oldukça doyurucu olduğunu da belirtmek gerek.

Disneyland’de olduğunuzu sonuna kadar hissetmek isterseniz, o atmosferin içerisinde yemek yemek için Rainforest Cafe’nin en uygun mekanlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Servis, lezzet ve yarattığı ambiyans harika! Ama tüm bunların yanında sanatsal veya geleneksel yemekler beklemeyin. Hızlı servisin önemli olduğu Disneyland’de bunu ummak biraz zor.

2 Numara:  le Walt’s

Main Streets üzerinde bulunan bu küçük restoranda yer bulmak her zaman imkansıza yakın. Bu yüzden, birkaç gün önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Gelelim yemeklerin lezzetine. Fransız mutfağı etrafında dönen yemek çeşitleri sunan bu restoranın fiyatları yukarıdakine göre biraz yüksek olsa da 35 € gibi bir ücret ödeyerek bir menü almanız mümkün.

Elbette daha ucuz restoranlar bulmak mümkün ancak sahip olduğu ambiyans, yarattığı tema, güven veren ortamı, servis kalitesi göz önüne alındığında 35€ başlangıç ve bir ana yemek için çok değil.

1 Numara : le Pizza Planet restaurant

Başlangıçlar, ana yemekler, tatlılar ve hatta içecekler bile tamamen sizin seçiminize kalmış! Bunun yanı sıra kişi başı 20€ gibi bir ücret ödeyerek tüm bunlara sahip olabilirsiniz.

Pizza Planet’in artısı, fastfood’lara gerçekten bir alternatif oluşturması.

Eğer fastfood yemek isterseniz, park içerisinde en az 15€ gibi bir ücret ödemeniz gerek. Ama burada, masaya oturup yiyoruz, kalabalık olması gibi bir derdimiz genelde olmuyor ve fastfood’a göre daha sağlıklı ve lezzetli şeyleri sadece birazcık daha pahalıya yiyebilirsiniz.

Kaçırılmaması Gereken Aktiviteler

1- Big Thunder Mountain

Roller Coaster tarzında bir aktivite olan Big Thunder Mountain, her yaştan insanın ilgisini çektiği için, önünde uzun kuyruklar olan aktivitelerin başında gelmektedir.

1

2- Star Tours

Bir uçuş simülatörü olan Star Tours, Disneyland’in 25. yılında yapılan yenileme ile artık 3D olarak daha gerçekçi!

2

3- HyperSpace Mountain

Yine Roller Coaster tarzında bir aktivite olan Space Mountain, 25. yılda yapılan yenilemeler ile HyperSpace Mountain olarak değiştirildi. Özellikle Star Wars meraklılarının ilgisini çekecek olan bu aktivite, biraz daha yetişkinlere hitap ediyor diyebiliriz.

Résultat de recherche d'images pour "Hyperspace Mountain"

4- Karayip Korsanları

Bu aktivitede, korsanların dünyasına gireceksiniz!

3

5- Peter Pan Flight

Size uçuyormuşsunuz hissi veren araçlar içerisinde Peter Pan’ın dünyasını keşfe çıkacağınız bu aktivite size kesinlikle keyif verecek!

4

Daha Fazlası için, ilk fırsatta sizleri Paris’e, Paris Gezgini ayrıcalığı ile tüm bu eğlencenin tadına bakmaya davet ediyoruz!