Disneyland Paris ‘Te Bir Haftasonu

Disneyland Paris ‘Te Sizin İçin Atraksiyonları Test Ettik!

Park Disneyland Paris, dünyanın en tanınmış atraksiyon merkezlerinden bir tanesidir. Sadece küçüklerin değil, aynı zamanda büyüklerin de oldukça ilgisini çeken bu büyülü merkezde bir hafta sonu geçirdik ve izlenimlerimizi siz Paris Gezgini okurları ile paylaşmak istiyoruz.

Disneyland Parkı

Disneyland Parkı 5 büyülü dünyaya ayrılır. Her birinde farklı temelardan farklı atraksiyonlar, restoranlar ve mağazalar bulacaksınız. Şimdi gelin bu 5 farklı dünyaya yakından bir göz atalım!

Main Street USA

Main Street, Disneyland Parkınının giriş kapısından geçince ilk karşımıza çıkan ve parkı terk etmeden önce son uğrayacağınız durak olacak. Disneyland Paris denince akla gelen bir imaj vardır ya hani, arkada bir şato durur önünden bir yol geçer. İşte Main Street o şatoya doğru uzanan yol oluyor. Cumartesi akşamı burada, havai fişek gösterisine gelenlerin oluşturduğu müthiş bir kalabalık vardı. Ama gösterinin güzelliği bu kalabalığı açıklamaya yetiyor.

Main Street ayrıca akşamları yapılan geçit törenini izlemek için de en ideal noktadır. Uzakta ünlü şatoyu görürsünüz. Disneyland anısı olarak çekeceğiniz en güzel fotoğrafları buradan çekeceğinize şüphe yok. Saat 21:00’da başlayan ve 20 dakika süren bu gösteriyi en güzel noktadan, şatonun yakınından, izlemek istiyorsanız saat 20:30 dolaylarında burada olmanızı öneririz.

Adventureland

 

Indiana Jones ve Temple du péril atraksiyonlarını sizin için test ettik. Big Thunder Mountain’a rakip olan bu atraksiyona küçük bir maden vagonuna binerek başlıyoruz. Atraksiyon biraz kısa olsa da verdiği his oldukça uzun zaman kalıyor.

Saçlarınızı havaya uçuran bu atraksiyonda, harabelerin arasındaki gizli ters dönen kısma gelindiğinde var gücünüzle üzerinde bulunduğunuz araca tutunacaksınız. Atraksiyon bu kadar keyifli olunca, önünde de uzun kuyruklar oluyor haliyle. Size önerimiz ya akşam Disneyland’i terk etmeden önce buraya uğramanız ya da sabah erken saatlerde gelmeniz olacaktır.

Fantasyland

Résultat de recherche d'images pour "fantasyland disneyland paris"

Disneyland Paris ‘in bu kısmına geçtiğimizde çocukluğumuza bir geri dönüş yaşıyoruz. Fantasyland’e hoş geldiniz!

Çocukların en sevdiği bölüm genelde burasıdır. Burada büyüleyici bir atmosferin içinde yürüyüşlerin yanı sıra piknik de yapabiliriz. Ayrıca uyuyan güzelin şatosunu da ziyaret edebiliriz. Orada birinci kata çıkarken karşılaşacağımız halılar ve vitraylar ile büyüleniyoruz. Zemin katta ise, herkes bilmez ama, dumanlar üfleyen kötü bir ejderhayı görebiliriz.

Bu bölümün en popüler atraksiyonu olan Small World’e ya da bir gemi ile dünya turu atacağımız atraksiyona geçebiliriz. Disneyland’de yapabileceğiniz en klasik aktivitelerdir bunlar.

Biraz ilerleyince karşımıza çıkan dönen fincanlara binmeyi de unutmayın.

 

Daha sonra labirentin içine dalıp, hem eğlenebilir hem de biraz soluk alabilirsiniz. Bu parkur, Fantasyland’in güzel manzarasının tadını çıkarmanıza da olanak sağlar.

 

Discoveryland

 

Disneyland’in fütürist deneyimler yaşatan kısmı olan Fantasyland, yüksek teknolojiyi gözler önüne seren atraksiyonlarla dolu. Space Mountain bunların en başında geliyor.

Jules Verne’in anlattığı hikayelerden biri olan “De la Terre a la Lune” yani Dünya’dan Aya adlı hikayeden esinlenilmiş olan Space Mountain atraksyionunda, roller coaster diye bilinen aktivitenin en muazzam örneklerinden birini tatma fırsatı buluyoruz. Eğer yoğun hisler yaşamak istiyorsanız bu atraksiyonu kaçırmayın deriz!

Frontierland

Résultat de recherche d'images pour "Big Thunder Mountain"

Burada yine Space Mountain atraksiyonuna benzeyen, Big Thunder Mountain atraksiyonunu deneyebilirsiniz. Diğerinden korkan ama bu tarz bir atraksiyonu tatmak isteyenler için biraz daha yumuşak bir atraksiyon olan Big Thunder Mountain vazgeçilmezdir.

Le parc Walt Disney Studios

 

Walt Disney Studios Park’ı 4 bölümden oluşuyor. İçinde dönme dolaplar ve sinema dünyasından esinlenilmiş atraksiyonlar barındırıyor. Buraya Amerikan sinemasının büyük stüdyolarının dekorlarını andıran bir geçitten geçerek ulaşıyoruz.

Sağa doğru gidince animasyon sanatına bir saygı anıtı sayılabilecek Toon Studio’yu görüyoruz. Burada Toy Soldiers Paruchute Drop adlı atraksiyonu yapabilirsiniz. Her yaştan insan için uygun olan, bir paraşütle atlama atraksiyonu!

 

Yürekleri Ağza Getiren Kısım

 

Twilight Zone Tower of Terror! Yerçekimine meydan okurcasına 13 kat yukardan aşağı atlıyoruz. Adrenalin severler için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir atraksiyon!

Eğer düşüş boyunca gözlerinizi açık tutmayı başarabilirseniz parkın en güzel manzarasını da siz görmüş olursunuz.

Son olarak da Armageddon’u test edip gezimizi bitiriyoruz. Çocuklardan çok yetişkinler için yapılmış olan bu atraksiyonda, bir uzay gemisi içinde filmin bir sahnesini tekrar canlandırıyoruz!

Résultat de recherche d'images pour "armageddon disneyland paris"