Fransa ve hatta tüm Avrupa’nın eşine pek sık rastlanmaz bir çağdaş sanat çalışması denilebilecek kadar güzel olan “les jardins d’imaginaire (hayali bahçeler)” sizi Perigord Noir’da unutulmaz bir geziye davet ediyor! Lascaux Mağarası’ndan birkaç kilometre uzaklıkta olan bu kültürel alan, 6 hektarlık bir teras üzerinde insanlık tarihi ile bahçe sanatını buluşturuyor.

Amerikalı ünlü peyzaj mimarı Kathryn Gustafson’ın çağdaş mimari çizgileri ile Perigord manzarasını bir araya getirmesiyle ortaya çıkan manzara tek kelime ile muazzam.

Bahçenin içerisine daldığınız anda gerçek dünyayı unutacaksınız! Altın yaldızlı bir şerit ağaçların gövdelerine sarılmış, sizi hayallerin dünyasına doğru götürecek. Su gösterileri, rüzgarın hareketleri, teraslar ve 30 bahçe boyunca size eşlik edecek olan mükemmel perspektifler… Hepsi Hayali Bahçe’de sizleri bekliyor. Tüm bunlar olurken de yeşilliklerin ortaya çıkardığı gösteri size eski Terrasson-Lavilledieu şehrine doğru eşsiz bir manzara sunacak, su parkları serinletirken gülistanlar tüm hislerinizi birden ayağa kaldıracak… Bu çağdaş sanat gösterisinin son hamlesi olan; İngiliz mimar Ian Ritchie’nin “taş, cam ve metal” üçlemesi ile ortaya koyduğu yaratıcı çalışması da oldukça ilginizi çekecek!