çikolata fuarı

Paris Çikolata Fuarı (Salon du Chocolat), her yıl Ekim’in sonlarında / Kasım başında Paris’te gerçekleşir. Çikolata üreticileri, Pastaneler , şekerlemeciler ve çikolata endüstrisi profesyonellerinin yanı sıra çeşitli ülkelerden, büyük şefler, tasarımcılar ve kakao uzmanları bir araya gelerek ünlü fasulyenin tüm zenginliklerini halka sunarlar.

Fuarda 700’den fazla sergi bulunmaktadır.Gastronomi alanında ün salmış kişilerle beraber yoğun ilgi odağı yaşanan Paris Çikolata Fuarında her yıl enfes tatlar ile beraber harika tatlar ortaya çıkmaktadır.Usta ellerin değdiği , çeşitli figürler ve şekiller ile çalışmaların yapıldığı fuara her yıl ilgi büyük oluyor.

Çok sayıda çikolata ve şekerleme türünün tanıtıldığı fuara, üretici ve tüketiciler bir araya geliyor.Ustalar tarafından hazırlanan çikolataların ziyaretçilere ikram edildiği fuarda, çikolatadan yapılmış giysi ve aksesuarlar dikkati çekiyor.Katılımcıların en çok ilgi gösterdiği etkinlikler arasında ustaların çikolata tarifleri ve hazırlama teknikleri dersleri yer alıyor.

Ziyaretçiler için, pasta şeflerinin yanı sıra dünyanın her yerinden en iyi kakao çekirdeği ile en son yenilikleri ve lezzetlerini keşfetmek için bir fırsat. Fuarda çocuklar içinde atölyeler bulunmakta her gün saat 11.00 – 19.00 arasında açık. Yetişkinler için, dünyanın en iyi şefleri eşliğinde aşçılık gösterileri düzenlenmektedir. Tatlı ve yemek tarif kitapların yazarları imza günleri düzenlemekte.

Fuarın en güzel etkinliği ise çikolatadan yapılmış elbiseler ile yapılan moda geçit töreni.

Fuar Tarihleri: 28/10 – 01/11

Paris Çikolata Fuarı Porte de versailles fuar salonunda gerçekleşiyor.

Detaylı bilgi için www.salon-du-chocolat.com