Hafta sonunu değerlendirmek için öneriye mi ihtiyacınız var? Saint-Malo ve çevresine ne dersiniz? Frehel burnu, Rance vaidisi ya da Saint-Michel dağı’na bir saatten daha az mesafede olan Saint-Malo ve çevresi hafta sonu kafa dağıtmak için oldukça ideal!

Saint Malo’yu Keşfedelim

Etrafı duvarlarla örülü Saint-Malo’yu herkes kayadan bir gemiye benzetir. Gezinize bu duvarların içlerindeki sokaklarda yürüyerek başlayın, pek çok armatörün evinin bulunduğu bu güzel sokakların ardından surların yukarısına çıkarak manzaranın tadını en güzel noktadan, yukarıdan çıkarın!

Plajların Keyfini Çıkarın

Eğer deniz ve kum ikilisini seviyorum diyorsanız, burada oldukça güzel seçenekleriniz olacak. Sillon’un plajı uzun yürüyüşler yapmak ve su sporlarını gerçekleştirmek için oldukça ideal. Gençler ve ailelerin gözdelerinden olan Bon Secours plajı ve deniz suyuyla doldurulmuş havuzu ile yine seçenekler arasında. Saint-Malo’nun denizinin Avrupa’nın en dalgalı denizi olarak nitelendirildiğini de unutmayalım, buna bayılanlarınız muhakkak vardır.

Saint-Servan’da Gün Batımı

Günün en güzel olduğu saatlerden birisi hiç şüphesiz gün batmadan hemen öncesidir. Bu güzellikten yararlanmak için Saint-Servan semtine yürüyerek ulaşabilir ve önce Alet’nin yarımadasına ayak basıp oradan panoramik bir görüntü ile surlarla çevrili şehri gözlemleyebilirsiniz. Daha sonra Solidor Kulesi’ne doğru yolunuza devam edebilir veya arkanızda kalan Saint-Servan limanında bir teras üzerinde bir kadeh şarap içebilirsiniz. Eğer gece de dışarı çıkmak isterseniz etrafı surlarla örülü şehre geri dönün, orada bulacağınız barlar eminiz hoşunuza gidecektir.

Cancale ve Grouin Burnu

Saint-Malo garından sadece 20 dakikalık tren yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Cancale’de bulacağınız balıkçı limanı ve antik çağlardan beri meşhur olan istiridyesi ile hem gözünüz hem de damağınız şenlenecek. Daha sonra Grouin Burnu’na doğru giden yolu izleyip Landes’ın küçük adalarına ve onlarca çeşit kuşun uçuştuğu harika bir manzaraya ulaşabilirsiniz.

Rance Vadisi

Saint-Malo’dan bineceğiniz bir gemi ile birkaç saatlik bir geziye ne dersiniz? Öncelikle barajı aşıp bir orta çağ kenti olan Dinan’a kadar devam edeceksiniz. Gemiden inip Jerzual caddesini ve sağlı sollu yayılmış sanat atölyelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Eğer buraya gemi ile değil de aracınız ile geldiyseniz Fransa’nın en güzel köylerinden olan Sain-Suliac’a da yol üstünde uğramanızı öneririz.

Dinard, Saint-Briac ve Saint-Lunaire

Güzel villalar, lüks oteller ve Dİnard’ın büyüsünü yansıtan üstü beyaz ve mavi renkteki çadırlarla dolu mükemmel bir plaj… Saint-Malo’dan bineceğiniz deniz otobüsü ile bu mükemmel kıyıya varabilirsiniz. Ama eğer arabanız varsa daha ileriye giderek Saint-Lunairte ce Saint-Briac gibi farklı plajlar ve farklı ambiyanslar sunan, onlarca ressamın ilham aldığı duraklara da uğrayabilirsiniz.

Image associée

Saint-Michel Dağı Körfezi

“Dünyanın 8. harikası, Batının incisi” gibi ifadelerle tanımlanan Saint-Michel Dağı Körfezi’nde bir gezintiye ne dersiniz? Manastır hayatı, mükemmel manzarası, nefes kesen dalgalı denizi ile gezinizin keyifli duraklarından olacaktır.

Résultat de recherche d'images pour "saint mont michel,"

 

Paris’e ulaşmak ve transfer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için Transferler