Thot Gezisi

Montignac’a sadece 5 km mesafede bulunan , Eyzies’e doğru giderken karşımıza çıkacak olan Thot, Müzeografik bir alandır.Tarih öncesi kalıntılar barındıran çeşitli sanat eserlerinin toplandığı büyüleyici ve nefes kesen atmosferi ile dillere destan olmuştur.Lascaux II’den ayrılamayacak bir gezinin eşsiz parçasıdır. Tarih tutkunlarının gözdesi olan Thot gezisi, her yıl ziyaretçilerine eti ve kemiği ile Cro Magnon insanın birlikte aynı ortamı paylaştığı hayvanları yakından görme tanıma fırsatını verir. Yine o insanların yürüttüğü eğitsel aktiviteleri yakından tanıma şansını ve eşsiz bir keşif deneyimi sunuyor.

Devasa geyikler, sıradışı boyutlarda boynuzları ile dağ keçileri, Przewalski atları ve özellikle de 17. yüzyılda nesli tükenmiş “auroch” adlı sığırları keşfetmek için her sene düzenlenen bu etkinlik için Thot’a gelin! Şunu da belirtmek gerekir ki Thot milli parkında bu sığır cinsi yeniden üretilmeyi başardı! Bu da Thot gezisi , tarih ve etnik çağ tutkunları, bu konun birçok meraklısı olan Dünya’nın her yerinden gelen turistlerin dikkatini Thot Müze’sine çekmeyi başardı.

Bunların yanı sıra ziyaretçiler ve katılımcılar tarih öncesi duvar resimlerinin tadını da çıkarabilir tarih öncesi yolcuğa çıkabilir. Burada da dikkat çeken nokta ise erkek hayvanların siyah, dişilerin kırmızı renkte tasvir edilmiş olması!Bu da gezimizin dikkat çeken ayrı bir noktası oldu.

Zamanda yolculuk yapmanın mümkün olmadığı bir dönemde, buna en çok yaklaşan yerlerden birisi şüphesiz Thot ve çevresindeki diğer tarih öncesi mağaralardır. Dönemin insanlarının gerçekleştirdikleri eğitsel, oyunsal ve çeşitli aktiviteleri, bizon avlama tekniklerini, nasıl ateş yaktıklarını vs. keşfedeceğiz.Hem eğlenceli, hem şaşırtıcı hem de öğretici bir gezi olacak!

Pastanın üstündeki çilek olarak da şunu verebiliriz: Monique Peytral tarafından hayata geçirilen müzede Lascaux II’de kopyası yapılmayan bazı öğeler bu müzede sizlere sunulmuştur.(nef ve  ve kuyu sahnesi).

Tarih öncesi çağlara adım atıp, zamanın derinliklerinde bir gezintiye çıkacağınız Thot gezisini Paris Gezgini farkı ile yaşayın!

Paris’e ulaşmak ve transfer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için Transferler