Volendam Gezisi

Amsterdam’a çok da uzak olmayan IJssel gölü kıyısında kurulmuş, eski balıkçı kasabası Volendam, Amsterdam’ın ardından en çok ziyaret edilen noktalardan bir tanesidir. Sahip olduğu liman ve balık ticaretiyle ünlenmiş olan Volendam Gezi’si geleneksel kıyafetleri ve Hollandanın otantik havası ile Kuzey Avrupa’da sizlere unutulmaz bir gezi yaşatacaktır.

Volendam’da Ne Yapılır?

Volendam Gezisi  kendine özgü karakteri, eşi benzeri bulunmaz evleri ile bir balıkçı kasabası olan Volendam’ı gezmenin en güzel yollarından bir tanesi, Dijk ya da Doolhof gibi rotalarda keyifli bir yürüyüşe çıkmaktır. Kasabanın bu eski mahallelerinde eski balıkçı evlerini ve yüzyıllardır başta ressamlar olmak üzere pek çok sanatçıyı kendisine çeken, tarihi yolları keşfedeceksiniz.

Volendam’a gelmişken Palingsound Müzesini ziyaret etmeyi unutmayın! Volendam müzeleri size kasabanın zengin tarihini ve kültürünü anlamanızda yardımcı olacaktır.

“Yapmadan Dönme!” diyeceğimiz etkinliklerden biri de, geleneksel Volendam kıyafetleri ile bir fotoğraf çektirmek olacaktır. Haven 82’de bulunan Boer Foto, size aşağıdaki gibi bir fotoğraf çektirme fırsatı ve evinizin bir köşesinde yıllarca duracak bir anı sunmaktadır.

Volendam’da Ne, Nerede Yenir?

Volendam ? Dijk üzerinde bulunan onlarca cafe ve restoran, Volendam ziyaretçilerine geleneksel lezzetleri tattırmaktadır. Balıkçı kasabası olduğunu defalarca vurguladığımız Volendam’a gelmişken tadına bakılacak en önemli yiyecek şüphesiz balıktır!Volendam Gezisi planınıza mutlaka dahil etmelisiniz

Volendam Çevresi

Pek çok güzel köy, Volendam’ın çevresinde ve IJssel Gölü kıyılarında bulunmaktadır. Örneğin: Edam, Monnickendam ve Marken.

Nisan’dan Eylül’e kadar alışveriş yapmanın mümkün olduğu Alkmaar peynir pazarı da bu tarihler arasında orada olan ziyaretçilerimiz için, yerel lezzetleri tatma fırsatını bulacakları farklı bir etkinliktir.

Ama bu tarihleri kaçırdım diye üzülmeyin zira ilkbaharda Volendam’da iseniz çok şanslısınız demektir. Laleleri ile ünlü Hollanda’nın baharda milyonlarca çiçek açmış lale soğanı, ziyaretçilerini rengarenk elbiseleri ile karşılıyor olacaktır…

Volendam’a çok yakın olan eski Marken adasından Volendam’a düzenlenen tekne seferleri ile , sularla  kaplı bu ülkenin tadına varacaksınız!

Ulaşılabilirlik

Başkent Amsterdam’ın ve Schiphol Hava Limanının hemen kuzeyinde yer alan Volendam, Amsterdam’dan gelecek ziyaretçiler için sadece yarım saatlik bir mesafede bulunmaktadır. Bunun dışında bisiklet meraklıları için de, pedallayarak Volendam’a ulaşmak hiç zor olmadığı gibi oldukça keyiflidir de.

Paris’e ulaşmak ve transfer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için Transferler