Paris Fotoğraf Fuarı

Paris Fotoğraf Fuarı her yıl, sanatsal fotoğrafçılığı desteklemek ve ilerletmek adına düzenlenen, çağdaş fotoğraf sanatının değerini yükseltmeyi hedefleyen bir fuardır. Kasım’ın ortalarında başlayıp üç gün süren bu fuarda 33 ülkeden katılımcı ile düzenlenen 150’ye yakın galeri bulunmakta ve Grand Palais’nin muhteşem mimarisi altında, sanatçıların sergileri fotoğraf meraklılarının beğenisine sunulmaktadır.

 

Ayrıca uluslararası düzeyde 27 editörün de yer aldığı bu etkinlikte, bugünün fotoğrafçılığını anlatan panoramik bir sergi de yapılmaktadır.

 

Her yıl; Cy Twombly, Hans-Peter Feldmann ve Nan Goldin gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerine ve bunlara nazaran daha az tanınan ama sanatsal açıdan şaheser niteliğinde eserleri olan sanatçıların eserleri de onurlandırılmaktadır. Karşılıklı fikir alış-verişinin yapıldığı görüşmeler, yuvarlak masalar, söyleşiler… Tüm fotoğraf sanatçılarının, meraklılarının ya da tutkunlarının bir araya gelmesini ve birbirleri ile tanışması için oldukça büyük bir fırsat sunmaktadır. 1300’e yakın sanatçının eserlerinin sergilendiği fuarda 170’e yakın sanatçı bizzat katılmaktadır.

 

Paris fotoğrafcılık fuarı ayrıca ziyaretçilere ilk elden bilgiler ve sanat dünyasına erişim sağlar. Program boyunca  bilinen kamu ve özel kurum yetkilileri , sanatçılar, koleksiyoncular ve eleştirmenler konu hakkında  konuşmalar düzenlemektedir.

Paris Fotoğraf Fuarı ulaşmak ve  transfer fiyatlarımızı görmek için tıklayınız

Fotoğraf sanatına merakı olanların Kasım ayında Paris’e gelmek için fazladan bir sebebi daha var gibi gözüküyor…