Disneyland Paris

Disneyland Paris, sadece Fransa’dan değil, dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin belki de en çok uğradıkları yerler arasında ilk sıralardadır, özellikle de Noel tatili gibi zamanlarda.

Öncelikle hangi dönemlerde ne gibi aktiviteler yapılır ondan bahsedelim:

*BaharFestivali – Mart başından Mayıs sonuna

*Disneyland Paris’te yaz – Haziran sonundan Eylül başına

*Halloween Festivali – Ekim başından Kasım başına

*Noel Festivali – Kasım başından Ocak başına

Disneyland’de Kaç Gün Geçirmeli ?

Bu soruya cevap vermek biraz güçtür zira bütçeniz, hangi aktiviteleri yapmak istediğiniz, ne kadar süre dinlenip, neleri yemek istediğiniz gibi kriterlere göre değişmektedir. Ama gelin kaç gün kalınca neler yapılabilir biraz ondan bahsedelim:

  • 1 Gün
    Île de France’ta yaşayanlar ya da buraya tren ile gelen ziyaretçiler için uygun bir programdır.
  • 2 Gün
    Bu formülü uygulayarak ziyaretçiler her parka bir gün ve her akşama bir eğlence ayarlayabilirler. 2 gün, Disneyland Paris’in muhakkak yapılması gereken aktiviteleri için biraz yoğun bir tempo ve yeterince makul bir bütçe ile geçirilebilir ayrıca 2 günlük bir programda 1 gece konaklama olacağı için otel masrafınız da oldukça uygun olacaktır.
  • 3 Gün
    Bir çok aktiviteyi birden fazla defa yaparak Disneyland Paris’in tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler için uygun bir programdır ayrıca otellerde spa masajı, havuz vb aktiviteleri gerçekleştirmek için de yeterli zamanınız kalacaktır.
Konaklama

Zaten yeterince büyüleyici olan Disneyland’in atmosferini konakladıkları otelde de yaşamak isteyenler Disney Otellerini tercih etmeliler zira orijinal temaları, etkileyici dekorasyonları ile sizi başka bir dünyaya götürecekleri kesindir.

Yemek

Disneyland’de her bütçeye ve her damak tadına uygun bir şeyler bulmak mümkündür hatta öyle ki çoğu zaman seçim yapmakta zorlanırsınız.

Disneyland’de Ne Yapmalı?

Yapılabilecek aktiviteleri listelersek bu belki de sayfalarca sürer. İlk kez gidecek olanlar için en uygun seçim: en popüler aktiviteleri ve gidilen sezona has şovları ve geceleri kaçırmamak olacaktır.

Disneyland Paris Denince İlk Akla Gelen Aktiviteler

– Disney Dreams (mükemmel bir gece gösterisi)
– Board walk cady palace (Abd’nin meşhur caddelerinde bir yürüyüş)
– Uyuyan Güzel’in şatosunun önünde bir fotoğraf
– Big Thunder Mountain treni
– Geçit töreninde Mickey ve tüm arkadaşlarına bir selam verme
– Şatonun mağazasına bir ziyaret
– Karayip Korsanları gösterisi zamanında bir korsana dönüşme
– It’s a small world’e katılma
– Railroad treni ile dinlenirken bir yandan da Disneyland gezisi yapma

Bunların dışında Disneyland’de yapacak o kadar çok şey var ki… En güzeli gelip yerinde görmek ve keşfetmektir deyip sizi en kısa sürede Paris Disneyland’e davet ediyoruz.

Resmi web sitesi için: http://www.disneylandparis.com